BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Stanowisko pomiarowe umożliwia ultraszybkie czasowo-rozdzielcze pomiary absorpcji przejściowej i luminescencji oraz absorpcyjnej oraz luminescencyjnej spektroelektrochemii próbek stałych oraz ciekłych, a także czasowo-rozdzielcze pomiary (foto)elektrochemiczne.
aparatura:
Układ pomiarowy składa się z układu wzbudzającego (zestaw laserowy pozwalający na wybór ustalonej długości fali wiązki z zakresu UV-Vis-NIR) oraz układu próbkującego (generator światła białego), a także dwóch niezależnych układów detekcji przeznaczonych do pracy w zakresie fs-ns oraz ns-μs bazujących na detektorach umożliwiających pomiar w zakresie spektralnym UV-Vis oraz NIR.
Układ wyposażony jest w przystawkę temperaturową oraz przystawkę do pomiarów cienkich filmów oraz próbek stałych pozwalającą na prowadzenie badań nie tylko próbek ciekłych, lecz również próbek w postaci proszków bądź nieprzeźroczystych filmów (w tym elektrod) w kontrolowanej atmosferze gazowej, bądź zanurzonych w cieczy.
Ważnym elementem zestawu jest potencjostat z dużą częstotliwością próbkowania pozwalający zarówno na rejestrację zmian widmowych próbek w czasie w zależności od przykładanego potencjału, jak i rejestrację odpowiedzi prądowej próbki wywołanej wzbudzeniem laserowym z rozdzielczością czasową kilkudziesięciu ns. Układ zawiera również specjalistyczny uchwyt na celkę elektrochemiczną kompatybilny z całym układem. Dodatkowy element układu stanowi przystawka do badań anizotropii, zawierająca niezbędne elementy optomechaniczne oraz polaryzator.

usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje:
  • Czasowo-rozdzielcze pomiary spektroskopowe w zakresie spektralnym UV-Vis (fs-ns) oraz NIR (ns-μs).
  • Ultraszybkie pomiary czasowo-rozdzielcze absorpcji przejściowej i luminescencji oraz absorpcyjnej oraz luminescencyjnej spektroelektrochemii próbek stałych oraz ciekłych, a także czasowo-rozdzielcze pomiary (foto)elektrochemiczne.
  • Określenie kinetyki fotoindukowanych procesów w układach fotowoltaicznych, badanie elektroluminescencji sensorów czy badania mechanizmów reakcji fotochemicznych wykorzystywanych w procesach produkcyjnych.
  • Pomiary z przystawką temperaturową oraz przystawkę do pomiarów cienkich filmów oraz próbek proszkowych i nieprzeźroczystych filmów (w tym elektrod) w kontrolowanej atmosferze gazowej, bądź zanurzonych w cieczy.
  • Przystawki optomechaniczne oraz polaryzator do badania anizotropii.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Naukowcy UJ CM opracowali cząsteczkę, która może posłużyć w terapii chorób neurologicznych
Zespół prof. Krzysztofa Kamińskiego z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM opracował cząsteczkę o symbolu iQ-007, która zakończyła z sukcesem fazę rozwoju przedklinicznego w kierunku terapii padaczki lekoopornej. Obecnie prowadzone są prace pod kątem regulatorowym dopuszczającym cząsteczkę do pierwszej fazy badań klinicznych. Te zaplanowano na przyszły rok.
Big Pharma Day 2024: Drug discovery… i co dalej?
We wrześniu Centrum Transferu Technologii CITTRU organizuje czwartą edycję wydarzenia dla naukowców pracujących w obszarach okołolekowych.
Na UJ opracowano nową, oszczędną metodę galwanizacji
Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano nową metodę cienkowarstwowego powlekania materiałów w drodze elektrolitycznej w sposób przypominający drukowanie. Innowację można wdrożyć w skali przemysłowej. Co ważne, jej stosowanie wymaga minimalnych ilości materiałów chemicznych, a dodatkowo jej właściwości mogą przyczynić się do szybszego rozwoju organicznych ogniw solarnych III generacji. Nową metodą można pokrywać różnego typu materiały warstwami o grubości liczonej w nanometrach.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska