BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
System do ekstrakcji i chromatografii w stanie nadkrytycznym ze spektrometrem mas pozwala na kompleksową i wszechstronną analizę zarówno próbek syntetycznych, jak i materiałów na potrzeby nauk biomedycznych, toksykologicznych, farmaceutycznych (poszukiwania nowych leków), bezpieczeństwa żywności, biomonitoringu środowiska oraz przemysłu.
Zaletami zastosowania CO2 w stanie nadkrytycznym jest brak lub minimalizacja rozkładu labilnych związków w czasie procesu ekstrakcji, jej znaczne przyspieszenie w porównaniu do konwencjonalnych technik oraz prostota przygotowania próbki do badań. Nadkrytyczny CO2 jako faza ruchoma jest wielokrotnie tańszy, nietoksyczny i bardziej skuteczny od klasycznych faz, tj. heksanu, acetonitrylu.

aparatura:
System umożliwia prowadzenie badań z zastosowaniem ekstrakcji, rozdzielania oraz identyfikacji różnorodnych składników w złożonych matrycach próbek biologicznych i niebiologicznych, przy zastosowaniu układu do chromatografii i ekstrakcji w stanie nadkrytycznym sprzężonych ze spektrometrią mas (on-line SFE-SFC-MS/MS).
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje zagadnienia:
  • analiza dodatków do polimerów,
  • analiza toksykologiczna,
  • badania żywności,
  • badania gleb,
  • badania substancji wybuchowych i ich pozostałości,
  • badanie suplementów diety, hormonów, narkotyków, leków, nutraceutyków,
  • zaawansowana analiza zanieczyszczeń farmaceutycznych,
  • badania strukturalne substancji po syntezie organicznej
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Big Pharma Day 2024: Drug discovery… i co dalej?
We wrześniu Centrum Transferu Technologii CITTRU organizuje czwartą edycję wydarzenia dla naukowców pracujących w obszarach okołolekowych.
Na UJ opracowano nową, oszczędną metodę galwanizacji
Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano nową metodę cienkowarstwowego powlekania materiałów w drodze elektrolitycznej w sposób przypominający drukowanie. Innowację można wdrożyć w skali przemysłowej. Co ważne, jej stosowanie wymaga minimalnych ilości materiałów chemicznych, a dodatkowo jej właściwości mogą przyczynić się do szybszego rozwoju organicznych ogniw solarnych III generacji. Nową metodą można pokrywać różnego typu materiały warstwami o grubości liczonej w nanometrach.
Na UJ powstały prekursory do produkcji molekularnych magnesów
Na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowano uniwersalną metodę, na bazie której można tworzyć szeroki wachlarz molekularnych, miękkich materiałów magnetycznych. W odróżnieniu od dotychczas stosowanych na świecie technologii, związki uzyskane metodą opracowaną w UJ są odporne na wysokie temperatury, co zwiększa potencjał ich stosowania w różnych sektorach przemysłu.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska