BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
MST służy do kinetycznych i termodynamicznych badań oddziaływań i procesów molekularnych takich jak tworzenie niekowalencyjnych kompleksów białko-ligand, agregacja czy denaturacja białek, zmiany konformacji, reakcje enzymatyczne, równowagi kwasowo-zasadowe. 

NanoDSF umożliwia jednoczesne badanie stabilności biocząsteczek i ich agregacji w warunkach stopniowej zmiany temperatury i/lub składu chemicznego buforu dla próbek o objętości poniżej 15 mikrolitrów, w zakresie stężeń 0,005–250 mg/ml, z możliwością regulacji przyrostu temperatury próbki. Czas analizy nie przekracza 1,5 h.
aparatura:
Badania techniką MST prowadzi się w zakresie stężeń 1 nM – 1 mM, dla cząsteczek o masie 101‑107 Da i wielkości 0,1 nm – 1 um. Analizy wymagają objętość poniżej 10 mikrolitrów, a czas analizy nie przekracza 1 h. Na podstawie pomiarów wyznaczane są wartości Kd, IC50, EC50, dane stechiometryczne wiązania, entalpii, parametry zmian konformacyjnych, parametry kinetyczne, co pozwala na ustalanie mechanizmów tworzenia kompleksów białkowych.

Stosowanie techniki nanoDSF umożliwia jednoczesne badanie stabilności biocząsteczek i ich agregacji w warunkach stopniowej zmiany temperatury i/lub składu chemicznego buforu dla próbek o objętości poniżej 15 mikrolitrów, w zakresie stężeń 0,005–250 mg/ml, z możliwością regulacji przyrostu temperatury próbki. Czas analizy nie przekracza 1,5 h.
usługi:
Oferta badań komercyjnych:
  • Screening fragmentów dla białek (receptory nowotworowe, kinazy i inne enzymy), sprawdzanie stabilności białek w wybranych buforach i po cyklach zamrażanie/rozmrażanie, formulacja przeciwciał monoklonalnych i sprawdzanie stabilności białek na różnych etapach produkcji oraz cyklach rozmrażanie/zamrażanie lub długotrwałe przechowywanie (suplementy diety, produkty spożywcze, kosmetyczne).
  • Pomiary parametrów oddziaływania kompleksów białkowych zawierających metale z receptorami transferynowym pod kątem możliwej drogi dostarczania leków przeciwnowotworowych do komórki; stabilności i rozfałdowanie białek rekombinowanych; badanie stabilności enzymów i ich oddziaływania z substratami; oddziaływania molekularne pomiędzy białkami i nanocząstkami; wyznaczanie stałych dysocjacji kwasowo-zasadowych.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Big Pharma Day 2024: Drug discovery… i co dalej?
We wrześniu Centrum Transferu Technologii CITTRU organizuje czwartą edycję wydarzenia dla naukowców pracujących w obszarach okołolekowych.
Na UJ opracowano nową, oszczędną metodę galwanizacji
Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano nową metodę cienkowarstwowego powlekania materiałów w drodze elektrolitycznej w sposób przypominający drukowanie. Innowację można wdrożyć w skali przemysłowej. Co ważne, jej stosowanie wymaga minimalnych ilości materiałów chemicznych, a dodatkowo jej właściwości mogą przyczynić się do szybszego rozwoju organicznych ogniw solarnych III generacji. Nową metodą można pokrywać różnego typu materiały warstwami o grubości liczonej w nanometrach.
Na UJ powstały prekursory do produkcji molekularnych magnesów
Na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowano uniwersalną metodę, na bazie której można tworzyć szeroki wachlarz molekularnych, miękkich materiałów magnetycznych. W odróżnieniu od dotychczas stosowanych na świecie technologii, związki uzyskane metodą opracowaną w UJ są odporne na wysokie temperatury, co zwiększa potencjał ich stosowania w różnych sektorach przemysłu.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska