BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Modułowa skaningowa stacja elektrochemiczna to idealne narzędzie do badania in-situ procesów elektrochemicznych i fotoelektrochemicznych zachodzących w różnych układach, w szczególności na powierzchniach nanostrukturalnych materiałów elektrodowych.
Mikroskop Ramana sprzężony z wielokanałowym potencjostatem wyposażonym w mikrowagę kwarcową pozwala na badania spektroskopowe relacji elektrochemicznych w warunkach in-situ: ilościowe zbadanie procesów wymiany masy na granicy faz elektroda/elektrolit, w tym na oznaczanie zmiany masy i oporu elektrody w trakcie procesów elektrochemicznych, wyznaczanie kinetyki korozji elektrod w elektrochemicznych procesach wymiany masy i ładunku, wyznaczanie masy osadzonych związków w trakcie elektrolizy.
aparatura:
Modułowa skaningowa stacja elektrochemiczna to kompleksowe urządzenie składające się z modułu skanująco-sterującego wraz z modułami pomiarowymi umożliwiającymi prowadzenie badań z wykorzystaniem technik: (1) Skaningowa Mikroskopia Elektrochemiczna (SECM, ac-SECM), stosowana do ultrawysokorozdzielczych przestrzennie pomiarów elektrochemicznych, w tym badania lokalnych zjawisk na granicy faz; (2) Skaningowa Mikroskopia Elektrochemiczna z Przerywanym Kontaktem (ic-SECM) do pomiarów próbek o zróżnicowanej topografii; (3) Skanująca Elektroda Wibrująca (SVET) umożliwiająca wyznaczanie lokalnego prądu jonowego; (4) Skanująca Sonda Kelvina (SKP) umożliwiająca pomiar lokalnego napięcia kontaktowego; (5) Zlokalizowana Spektroskopia Impedancji Elektrochemicznej (LEIS) umożliwiająca pomiary impedancyjne na niewielkim obszarze elektrody; (6) System Skanującej Kropli (SDS, ac-SDS) pozwalający na badanie procesów zachodzących na ograniczonej powierzchni; (7) Bezkontaktowa Topografia Powierzchni (OSP) umożliwiająca wyznaczenie szorstkości i topografii powierzchni.

Mikroskop Ramana sprzężony z wielokanałowym potencjostatem wyposażonym w mikrowagę kwarcową składa się z dyspersyjnego mikroskopu Ramana (z laserem 532 nm i współpracujący z laserami 455, 633, 785 nm) umożliwiającego prowadzenie badań elektrochemicznych in-situ (zamontowana cela elektrochemiczna połączona do kanału potencjostatu) poprzez sprzężenie z potencjostatem (wraz z kanałami umożliwiającymi pomiar EIS i pomiary niskoprądowe) połączonym z mikrowagą kwarcową.
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje:
  • Badania procesów narastania nanostrukturalnych warstw na powierzchni metali podczas ich anodowego utleniania.
  • Badania procesów zachodzących na powierzchni przewodzącego podłoża podczas elektrochemicznego osadzania.
  • Charakterystyka fotoaktywności i fotostabilności materiałów elektroaktywnych.
  • Badanie procesów korozji zachodzących lokalnie na powierzchni różnych materiałów.
  • Badanie skuteczności ochrony antykorozyjnej materiałów powłokowych na stopach medycznych.
  • Monitorowanie in situ uwalniania substancji bioaktywnych z matrycy, badania in situ ich aktywności biologicznej oraz badanie przenoszenia substancji biologicznie aktywnych w systemach dostarczania leków (DDS).
  • Badania materiałów pod kątem ich użyteczności jako elektrody w sensorach elektrochemicznych, w tym także sensorach enzymatycznych. Ultrawysokorozdzielcze przestrzennie pomiary elektrochemiczne, w tym jakościowa i ilościowa analizy lokalnych zjawisk zachodzących na granicy faz.
  • Mapowanie lokalnych procesów elektrochemicznych, w tym korozji, zachodzących na elektroaktywnej powierzchni w czasie rzeczywistym.
  • Pomiar lokalnego napięcia kontaktowego skanująca sondą Kelvina.
  • Bezkontaktowy pomiar topografii powierzchni oraz jej szorstkości.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Pierwszy na Uniwersytecie Jagiellońskim patent europejski ze skutkiem jednolitym na terytorium 18 państw!
Informujemy, że 19 listopada został wydany pierwszy dla Uniwersytety Jagiellońskiego Certyfikat o przyznaniu efektu jednolitego dla patentu europejskiego (EP4324326).
Atomin 2.0 Day
Save the date! Zapraszamy 5 grudnia na spotkanie prezentujące interdyscyplinarne, analityczne i badawcze możliwości Uniwersytetu Jagiellońskiego!
W sprzedaży pojawił się produkt powstały na bazie technologii z UJ

Stworzona na Uniwersytecie Jagiellońskim technologia, która przed kilkoma laty została sprzedana spółce CHDE Polska SA, stała się podstawą do opracowania biokompatybilnych nanokapsułek, umożliwiających skuteczne dostarczanie do organizmu związków hydrofobowych. Za chronionym patentem wynalazkiem stoją prof. Szczepan Zapotoczny z Wydziału Chemii UJ i dr Joanna Szafraniec-Szczęsny z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM.

ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska