BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Metoda tomografii EMR pozwala na identyfikację i określenie lokalizacji (przestrzenne obrazowanie) centrów paramagnetycznych w próbce. Dzięki pomiarom widma w zależności od lokalizacji możliwe jest badanie dynamiki sondy paramagnetycznej, szybkości dyfuzji, a w specyficznych warunkach również szybkości reakcji chemicznych.
aparatura:
Stanowisko badawcze zbudowane na bazie tomografu elektronowego rezonansu magnetycznego (EMR) składa się ze skanera z rezonatorem o średnicy do 38 mm, stacji chłodzenia, i komputera ze specjalistycznym oprogramowaniem do rekonstrukcji obrazu. 
Planowane do zakupu stanowisko badawcze umożliwi obrazowanie w 1, 2, 3 wymiarach przestrzennych (1D, 2D, 3D), obrazowanie 3D połączone z pomiarem widma (rozdzielczość spektralna) z rozdzielczością przestrzenną minimum 0,6 mm. Planowany tomograf gwarantuje dużą szybkość pomiaru (1D – 1 ms, 3D – 2 s, 3D+f – 2 min).
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje:
- Pomiary kinetyki degradacja utleniająca i fotodegradacji wraz z mapowaniem rozkładu produktów (materiały polimerowe, powłoki ochronne, nośniki barwników, obiekty i dział sztuki, trwałość barwników)
- Pomiary lokalnej zawartości tlenu w próbce (próbki mineralne i biologiczne). Pomiary lokalnej lepkości (próbki polimerowe).
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Pierwszy na Uniwersytecie Jagiellońskim patent europejski ze skutkiem jednolitym na terytorium 18 państw!
Informujemy, że 19 listopada został wydany pierwszy dla Uniwersytety Jagiellońskiego Certyfikat o przyznaniu efektu jednolitego dla patentu europejskiego (EP4324326).
Atomin 2.0 Day
Save the date! Zapraszamy 5 grudnia na spotkanie prezentujące interdyscyplinarne, analityczne i badawcze możliwości Uniwersytetu Jagiellońskiego!
W sprzedaży pojawił się produkt powstały na bazie technologii z UJ

Stworzona na Uniwersytecie Jagiellońskim technologia, która przed kilkoma laty została sprzedana spółce CHDE Polska SA, stała się podstawą do opracowania biokompatybilnych nanokapsułek, umożliwiających skuteczne dostarczanie do organizmu związków hydrofobowych. Za chronionym patentem wynalazkiem stoją prof. Szczepan Zapotoczny z Wydziału Chemii UJ i dr Joanna Szafraniec-Szczęsny z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM.

ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska