BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Metoda tomografii EMR pozwala na identyfikację i określenie lokalizacji (przestrzenne obrazowanie) centrów paramagnetycznych w próbce. Dzięki pomiarom widma w zależności od lokalizacji możliwe jest badanie dynamiki sondy paramagnetycznej, szybkości dyfuzji, a w specyficznych warunkach również szybkości reakcji chemicznych.
aparatura:
Stanowisko badawcze zbudowane na bazie tomografu elektronowego rezonansu magnetycznego (EMR) składa się ze skanera z rezonatorem o średnicy do 38 mm, stacji chłodzenia, i komputera ze specjalistycznym oprogramowaniem do rekonstrukcji obrazu. 
Planowane do zakupu stanowisko badawcze umożliwi obrazowanie w 1, 2, 3 wymiarach przestrzennych (1D, 2D, 3D), obrazowanie 3D połączone z pomiarem widma (rozdzielczość spektralna) z rozdzielczością przestrzenną minimum 0,6 mm. Planowany tomograf gwarantuje dużą szybkość pomiaru (1D – 1 ms, 3D – 2 s, 3D+f – 2 min).
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje:
- Pomiary kinetyki degradacja utleniająca i fotodegradacji wraz z mapowaniem rozkładu produktów (materiały polimerowe, powłoki ochronne, nośniki barwników, obiekty i dział sztuki, trwałość barwników)
- Pomiary lokalnej zawartości tlenu w próbce (próbki mineralne i biologiczne). Pomiary lokalnej lepkości (próbki polimerowe).
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Big Pharma Day 2024: Drug discovery… i co dalej?
We wrześniu Centrum Transferu Technologii CITTRU organizuje czwartą edycję wydarzenia dla naukowców pracujących w obszarach okołolekowych.
Na UJ opracowano nową, oszczędną metodę galwanizacji
Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano nową metodę cienkowarstwowego powlekania materiałów w drodze elektrolitycznej w sposób przypominający drukowanie. Innowację można wdrożyć w skali przemysłowej. Co ważne, jej stosowanie wymaga minimalnych ilości materiałów chemicznych, a dodatkowo jej właściwości mogą przyczynić się do szybszego rozwoju organicznych ogniw solarnych III generacji. Nową metodą można pokrywać różnego typu materiały warstwami o grubości liczonej w nanometrach.
Na UJ powstały prekursory do produkcji molekularnych magnesów
Na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowano uniwersalną metodę, na bazie której można tworzyć szeroki wachlarz molekularnych, miękkich materiałów magnetycznych. W odróżnieniu od dotychczas stosowanych na świecie technologii, związki uzyskane metodą opracowaną w UJ są odporne na wysokie temperatury, co zwiększa potencjał ich stosowania w różnych sektorach przemysłu.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska