BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Kompleksowy, wielotandemowy układ badawczy dostarczy unikatowej wiedzy na temat specyfiki powierzchniowych reakcji katalitycznych, natury przemian zachodzących we właściwościach samego materiału oraz produktów reakcji w odpowiedniej skali czasowej. Potencjał badawczy układu FTIR‑UV-Vis@GC-MS-TGA zastosowany w warunkach in-situ oraz operando może być wykorzystany do realizacji każdego projektu z obszaru katalizy heterogenicznej, charakterystyki właściwości, stabilności czy czystości materiałów.
aparatura:
Spektrometr FTIR‑UV-Vis z opcją Rapid Scan (RS, szybkiego skanowania) posiada optykę oraz detektory przystosowane do pomiarów zarówno w zakresie promieniowania IR oraz UV-Vis. Funkcjonalność RS pozwala na rejestrację widm w czasie milisekund (1 widmo: 0,020 s), co umożliwia detekcję krótkożyjących produktów pośrednich reakcji chemicznych. Uzupełnieniem głównego spektrometru jest interfejs GC-MS-TGA, który pozwala na sprzęgnięcie z innymi technikami analitycznymi.
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje: analizę przebiegu procesów katalitycznych i kluczowych parametrów tego procesu dla zwiększenia jego aktywności i wydajności, opracowanie efektywniejszych katalizatorów w procesach utleniania lotnych związków organicznych, rozkładu lub redukcji NOx, produkcji paliw ze zrównoważonych źródeł, krakingu polietylenu do niższych węglowodorów oraz oczyszczania wody i powietrza ze związków organicznych zawierających chlor, badania składu powłok ochronnych, badania czystości produkowanych związków metodą spektroskopii FTIR.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Powstaje zminiaturyzowany endoskop do ratowania życia noworodków
Zespół badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego finalizuje prace nad nowym urządzeniem wspomagającym leczenie zaburzeń oddychania u wcześniaków. To zminiaturyzowany endoskop połączony z sondą i dozownikiem leku, dzięki czemu będzie możliwe wykonanie ratujących życie niezbędnych czynności intubacyjnych w najmniej inwazyjny sposób. Urządzenie ma ułatwić leczenie, a także ograniczyć wysokie ryzyko powikłań związane z tego rodzaju procedurami wykonywanymi u noworodków.
Nowa metoda identyfikacji bakterii pomoże w walce z leptospirozą
Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie opracowali metodę diagnostyczną, która może zmienić reguły gry w zwalczaniu leptospirozy i wdrażaniu programów profilaktycznych. Według naukowców nowa metoda rozwiązuje dotychczasowe techniczne problemy w diagnozowaniu leptospirozy, co w przyszłości powinno pomóc skutecznie przeciwdziałać rozwojowi tej choroby na świecie.
Naukowcy z UJ znaleźli sposób na udoskonalenie biologicznej metody oczyszczania ścieków
Na Uniwersytecie Jagiellońskim odkryto sposób na ograniczenia puchnięcia osadu czynnego w oczyszczalniach ścieków. Polega on na utrzymywaniu w równowadze mikroorganizmów odpowiadających za kontrolowanie liczebności bakterii nitkowatych. W opinii badaczy odkrycie pozwoli zmniejszyć koszty eksploatacji oczyszczalni, jak i ograniczyć ilość stosowanych przez nie odczynników chemicznych mających negatywny wpływ na środowisko naturalne.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska