BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Analizator DSC i TGA to doskonałe narzędzia pozwalające charakteryzować nowoczesne materiały oraz optymalizować procesy produkcji. Mają zastosowanie przede wszystkim w przemyśle chemicznym, biochemicznym, petrochemicznym, tworzyw sztucznych, elektrochemicznym, żywieniowym, medycznym czy farmaceutycznym. Mogą być wykorzystane do symulacji wielu zaawansowanych termicznych procesów technologicznych.
aparatura:
Zestaw do symultanicznej analizy termicznej z najnowszej generacji termograwimetrem (TGA) oraz różnicowym kalorymetrem skaningowym (DSC) obejmuje aparaty o najwyższej jakości, które pozwalają na uzyskiwanie wyników o dużej czułości, wiarygodności i powtarzalności. Minimalne parametry pracy aparatu DSC to zakres temperatur od ‑90 do 1000°C, sensor o wysokiej czułości (min. 120 termopar), możliwość modulacji temperatury, możliwość stosowania wysokich szybkości grzania i chłodzenia. Minimalne parametry termowagi TGA to zakres temperatur od 25 do 1600°C, czułość 0.1 ug, masa próbki do 5 g, możliwość połączenia z analizatorem produktów gazowych.
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje:
- analizy oparte o TG wraz z możliwością identyfikacji produktów gazowych reakcji, mi.in.: badanie rozkładu, badanie stabilności termicznej, określenie stechiometrii reakcji w fazie stałej, badanie kinetyki reakcji, badanie przebiegu utleniania, charakterystyka procesów adsorpcji i desorpcji, określenie zawartości wilgoci, określenie składu
- analizy oparte na DSC, m. in.: określenie ciepła właściwego, jakościowe i ilościowe określanie ciepła przemiany/reakcji, badania występowania i entalpii przemian I i II rodzaju, zmian entalpii podczas reakcji, charakterystyka procesów zachodzących w ciekłych kryształach, określenie czystości układów krystalicznych i amorficznych, badanie przebiegu procesów krystalizacji i przechłodzenia, badanie polimorfizmu, określanie punktu Curie, badanie porowatości materiałów mezoporowatych, określenia czasu indukcji utleniania.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Pierwszy na Uniwersytecie Jagiellońskim patent europejski ze skutkiem jednolitym na terytorium 18 państw!
Informujemy, że 19 listopada został wydany pierwszy dla Uniwersytety Jagiellońskiego Certyfikat o przyznaniu efektu jednolitego dla patentu europejskiego (EP4324326).
Atomin 2.0 Day
Save the date! Zapraszamy 5 grudnia na spotkanie prezentujące interdyscyplinarne, analityczne i badawcze możliwości Uniwersytetu Jagiellońskiego!
W sprzedaży pojawił się produkt powstały na bazie technologii z UJ

Stworzona na Uniwersytecie Jagiellońskim technologia, która przed kilkoma laty została sprzedana spółce CHDE Polska SA, stała się podstawą do opracowania biokompatybilnych nanokapsułek, umożliwiających skuteczne dostarczanie do organizmu związków hydrofobowych. Za chronionym patentem wynalazkiem stoją prof. Szczepan Zapotoczny z Wydziału Chemii UJ i dr Joanna Szafraniec-Szczęsny z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM.

ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska