BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Analizator DSC i TGA to doskonałe narzędzia pozwalające charakteryzować nowoczesne materiały oraz optymalizować procesy produkcji. Mają zastosowanie przede wszystkim w przemyśle chemicznym, biochemicznym, petrochemicznym, tworzyw sztucznych, elektrochemicznym, żywieniowym, medycznym czy farmaceutycznym. Mogą być wykorzystane do symulacji wielu zaawansowanych termicznych procesów technologicznych.
aparatura:
Zestaw do symultanicznej analizy termicznej z najnowszej generacji termograwimetrem (TGA) oraz różnicowym kalorymetrem skaningowym (DSC) obejmuje aparaty o najwyższej jakości, które pozwalają na uzyskiwanie wyników o dużej czułości, wiarygodności i powtarzalności. Minimalne parametry pracy aparatu DSC to zakres temperatur od ‑90 do 1000°C, sensor o wysokiej czułości (min. 120 termopar), możliwość modulacji temperatury, możliwość stosowania wysokich szybkości grzania i chłodzenia. Minimalne parametry termowagi TGA to zakres temperatur od 25 do 1600°C, czułość 0.1 ug, masa próbki do 5 g, możliwość połączenia z analizatorem produktów gazowych.
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje:
- analizy oparte o TG wraz z możliwością identyfikacji produktów gazowych reakcji, mi.in.: badanie rozkładu, badanie stabilności termicznej, określenie stechiometrii reakcji w fazie stałej, badanie kinetyki reakcji, badanie przebiegu utleniania, charakterystyka procesów adsorpcji i desorpcji, określenie zawartości wilgoci, określenie składu
- analizy oparte na DSC, m. in.: określenie ciepła właściwego, jakościowe i ilościowe określanie ciepła przemiany/reakcji, badania występowania i entalpii przemian I i II rodzaju, zmian entalpii podczas reakcji, charakterystyka procesów zachodzących w ciekłych kryształach, określenie czystości układów krystalicznych i amorficznych, badanie przebiegu procesów krystalizacji i przechłodzenia, badanie polimorfizmu, określanie punktu Curie, badanie porowatości materiałów mezoporowatych, określenia czasu indukcji utleniania.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Big Pharma Day 2024: Drug discovery… i co dalej?
We wrześniu Centrum Transferu Technologii CITTRU organizuje czwartą edycję wydarzenia dla naukowców pracujących w obszarach okołolekowych.
Na UJ opracowano nową, oszczędną metodę galwanizacji
Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano nową metodę cienkowarstwowego powlekania materiałów w drodze elektrolitycznej w sposób przypominający drukowanie. Innowację można wdrożyć w skali przemysłowej. Co ważne, jej stosowanie wymaga minimalnych ilości materiałów chemicznych, a dodatkowo jej właściwości mogą przyczynić się do szybszego rozwoju organicznych ogniw solarnych III generacji. Nową metodą można pokrywać różnego typu materiały warstwami o grubości liczonej w nanometrach.
Na UJ powstały prekursory do produkcji molekularnych magnesów
Na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowano uniwersalną metodę, na bazie której można tworzyć szeroki wachlarz molekularnych, miękkich materiałów magnetycznych. W odróżnieniu od dotychczas stosowanych na świecie technologii, związki uzyskane metodą opracowaną w UJ są odporne na wysokie temperatury, co zwiększa potencjał ich stosowania w różnych sektorach przemysłu.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska