BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Wyposażenie stanowi rozbudowę impulsowego spektrometru elektronowego rezonansu paramagnetycznego (EPR) w mostek mikrofalowy z system detekcji i rezonatorem do pomiarów w paśmie Q (ok. 35 GHz).
Pozwoli to na znaczne poszerzenie możliwości pomiarowych posiadanego urządzenia, zarówno w trybie impulsowym jaki i metodą fali ciągłej.
aparatura:
W skład zestawu będą wchodzić elementy do mikrofalowej techniki impulsowej zainstalowane w mostek mikrofalowy, wnęka do pomiarów impulsowych oraz wzmacniacz 10W do pasma Q wraz z koniecznym wyposażeniem.
Rozbudowa o pasmo Q pozwoli na poszerzenie możliwości badawczych. Eksperymenty EPR i ESEEM przy częstotliwościach w paśmie Q mają wiele zalet w porównaniu z odpowiednimi eksperymentami w paśmie X. Pole magnetyczne jest często wystarczająco wysokie, aby rozdzielić widma EPR różnych centrów paramagnetycznych występujących równocześnie w próbce, rozdzielić składowe tensora g w układach proszkowych a przez to rozdzielić linie (piki korelacyjne) ESEEM różnych jąder. Przy częstotliwościach pasma Q polaryzacja spinowa i współczynnik wzmocnienia stanowią dobry kompromis dla rozdzielczości i czułości posiadanego spektrometru.
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje:
- pomiary metodą fali ciągłej i metodą impulsową,
- oznaczanie substancji paramagnetycznych, w tym krótko-żyjących rodników,
- pomiary kinetyki degradacji i tworzenia rodników (materiały polimerowe, powłoki ochronne, materiały nośnikowe, włókna, barwniki, próbki obiektów dział sztuki),
- wyznaczanie parametrów widma EPR (tensory g, tensor rozszczepienia nadsubtelnego) z widm.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Pierwszy na Uniwersytecie Jagiellońskim patent europejski ze skutkiem jednolitym na terytorium 18 państw!
Informujemy, że 19 listopada został wydany pierwszy dla Uniwersytety Jagiellońskiego Certyfikat o przyznaniu efektu jednolitego dla patentu europejskiego (EP4324326).
Atomin 2.0 Day
Save the date! Zapraszamy 5 grudnia na spotkanie prezentujące interdyscyplinarne, analityczne i badawcze możliwości Uniwersytetu Jagiellońskiego!
W sprzedaży pojawił się produkt powstały na bazie technologii z UJ

Stworzona na Uniwersytecie Jagiellońskim technologia, która przed kilkoma laty została sprzedana spółce CHDE Polska SA, stała się podstawą do opracowania biokompatybilnych nanokapsułek, umożliwiających skuteczne dostarczanie do organizmu związków hydrofobowych. Za chronionym patentem wynalazkiem stoją prof. Szczepan Zapotoczny z Wydziału Chemii UJ i dr Joanna Szafraniec-Szczęsny z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM.

ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska