BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Wyposażenie stanowi rozbudowę impulsowego spektrometru elektronowego rezonansu paramagnetycznego (EPR) w mostek mikrofalowy z system detekcji i rezonatorem do pomiarów w paśmie Q (ok. 35 GHz).
Pozwoli to na znaczne poszerzenie możliwości pomiarowych posiadanego urządzenia, zarówno w trybie impulsowym jaki i metodą fali ciągłej.
aparatura:
W skład zestawu będą wchodzić elementy do mikrofalowej techniki impulsowej zainstalowane w mostek mikrofalowy, wnęka do pomiarów impulsowych oraz wzmacniacz 10W do pasma Q wraz z koniecznym wyposażeniem.
Rozbudowa o pasmo Q pozwoli na poszerzenie możliwości badawczych. Eksperymenty EPR i ESEEM przy częstotliwościach w paśmie Q mają wiele zalet w porównaniu z odpowiednimi eksperymentami w paśmie X. Pole magnetyczne jest często wystarczająco wysokie, aby rozdzielić widma EPR różnych centrów paramagnetycznych występujących równocześnie w próbce, rozdzielić składowe tensora g w układach proszkowych a przez to rozdzielić linie (piki korelacyjne) ESEEM różnych jąder. Przy częstotliwościach pasma Q polaryzacja spinowa i współczynnik wzmocnienia stanowią dobry kompromis dla rozdzielczości i czułości posiadanego spektrometru.
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje:
- pomiary metodą fali ciągłej i metodą impulsową,
- oznaczanie substancji paramagnetycznych, w tym krótko-żyjących rodników,
- pomiary kinetyki degradacji i tworzenia rodników (materiały polimerowe, powłoki ochronne, materiały nośnikowe, włókna, barwniki, próbki obiektów dział sztuki),
- wyznaczanie parametrów widma EPR (tensory g, tensor rozszczepienia nadsubtelnego) z widm.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Powstaje zminiaturyzowany endoskop do ratowania życia noworodków
Zespół badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego finalizuje prace nad nowym urządzeniem wspomagającym leczenie zaburzeń oddychania u wcześniaków. To zminiaturyzowany endoskop połączony z sondą i dozownikiem leku, dzięki czemu będzie możliwe wykonanie ratujących życie niezbędnych czynności intubacyjnych w najmniej inwazyjny sposób. Urządzenie ma ułatwić leczenie, a także ograniczyć wysokie ryzyko powikłań związane z tego rodzaju procedurami wykonywanymi u noworodków.
Nowa metoda identyfikacji bakterii pomoże w walce z leptospirozą
Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie opracowali metodę diagnostyczną, która może zmienić reguły gry w zwalczaniu leptospirozy i wdrażaniu programów profilaktycznych. Według naukowców nowa metoda rozwiązuje dotychczasowe techniczne problemy w diagnozowaniu leptospirozy, co w przyszłości powinno pomóc skutecznie przeciwdziałać rozwojowi tej choroby na świecie.
Naukowcy z UJ znaleźli sposób na udoskonalenie biologicznej metody oczyszczania ścieków
Na Uniwersytecie Jagiellońskim odkryto sposób na ograniczenia puchnięcia osadu czynnego w oczyszczalniach ścieków. Polega on na utrzymywaniu w równowadze mikroorganizmów odpowiadających za kontrolowanie liczebności bakterii nitkowatych. W opinii badaczy odkrycie pozwoli zmniejszyć koszty eksploatacji oczyszczalni, jak i ograniczyć ilość stosowanych przez nie odczynników chemicznych mających negatywny wpływ na środowisko naturalne.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska