BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Spektrometr fotoelektronów emitowanych pod wpływem naświetlania promieniowaniem rentgenowskim (XPS) oraz ultrafioletowym (UPS) umożliwia pomiary składu i stanu powierzchni próbek zarówno w ultrawysokiej próżni, jak i warunkach zbliżonych do rzeczywistych (ciśnienie 5 mbar z dozowaniem wybranych gazów na powierzchnię badanego preparatu), tzw. near ambient pressure (NAP-XPS).
aparatura:
Podstawowe elementy układu to:
- komora analityczna wraz z niezbędnym osprzętem, w tym manipulator, system pompowy, zawory, system mierników próżni od 1000 mbar do 2×10–11 mbar;
- wysokorozdzielczy analizator oraz źródło promieniowania rentgenowskiego z monochromatorem przystosowane do pracy przy wyższym ciśnieniu;
- źródło elektronów do neutralizacji ładunku;
- działo jonowe; 
- źródło promieniowania UV do pomiaru stanów walencyjnych;
- komora załadowcza i transferowa, magazyn na nośniki próbek;
- system dozowania reagentów do komory analitycznej i reaktora wraz z analizatorem masowym do detekcji produktów;
- zintegrowany reaktor chemiczny do przygotowania próbek w stanie reakcyjnym
- zintegrowany skaningowy mikroskop elektronowy do obserwacji morfologii i składu powierzchni aktywowanych próbek.
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje analizę chemiczną, ilościową i jakościową składu powierzchni materiałów w warunkach wysokiej próżni (od 2×10–11 mbar) oraz przy ciśnieniu do 5 mbar z dozowaniem wybranych gazów na podstawie pomiaru widm XPS.
Szeroki wybór dostępnych nośników próbek zapewnia przygotowanie systemu do pomiarów zarówno dla preparatów w formie monokryształów, blaszek i granulek, jak i proszków.
Przed właściwym pomiarem możliwa jest aktywacja termiczna preparatu w komorze preparacyjnej z manipulatorem czteroosiowym bądź chemiczna w wysokociśnieniowym reaktorze przepływowym (zestaw gwarantujący pracę z zastosowaniem do czterech różnych gazów reakcyjnych pod ciśnieniem do 1,6 MPa oraz do temperatury 920 K, z analizą gazowych produktów w kwadrupolowym spektrometrze masowym). Możliwa jest sprzężona obserwacja mikroskopowa SEM powierzchni materiałów w warunkach prowadzenia reakcji.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Big Pharma Day 2024: Drug discovery… i co dalej?
We wrześniu Centrum Transferu Technologii CITTRU organizuje czwartą edycję wydarzenia dla naukowców pracujących w obszarach okołolekowych.
Na UJ opracowano nową, oszczędną metodę galwanizacji
Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano nową metodę cienkowarstwowego powlekania materiałów w drodze elektrolitycznej w sposób przypominający drukowanie. Innowację można wdrożyć w skali przemysłowej. Co ważne, jej stosowanie wymaga minimalnych ilości materiałów chemicznych, a dodatkowo jej właściwości mogą przyczynić się do szybszego rozwoju organicznych ogniw solarnych III generacji. Nową metodą można pokrywać różnego typu materiały warstwami o grubości liczonej w nanometrach.
Na UJ powstały prekursory do produkcji molekularnych magnesów
Na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowano uniwersalną metodę, na bazie której można tworzyć szeroki wachlarz molekularnych, miękkich materiałów magnetycznych. W odróżnieniu od dotychczas stosowanych na świecie technologii, związki uzyskane metodą opracowaną w UJ są odporne na wysokie temperatury, co zwiększa potencjał ich stosowania w różnych sektorach przemysłu.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska