BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Spektrometr fotoelektronów emitowanych pod wpływem naświetlania promieniowaniem rentgenowskim (XPS) oraz ultrafioletowym (UPS) umożliwia pomiary składu i stanu powierzchni próbek zarówno w ultrawysokiej próżni, jak i warunkach zbliżonych do rzeczywistych (ciśnienie 5 mbar z dozowaniem wybranych gazów na powierzchnię badanego preparatu), tzw. near ambient pressure (NAP-XPS).
aparatura:
Podstawowe elementy układu to:
- komora analityczna wraz z niezbędnym osprzętem, w tym manipulator, system pompowy, zawory, system mierników próżni od 1000 mbar do 2×10–11 mbar;
- wysokorozdzielczy analizator oraz źródło promieniowania rentgenowskiego z monochromatorem przystosowane do pracy przy wyższym ciśnieniu;
- źródło elektronów do neutralizacji ładunku;
- działo jonowe; 
- źródło promieniowania UV do pomiaru stanów walencyjnych;
- komora załadowcza i transferowa, magazyn na nośniki próbek;
- system dozowania reagentów do komory analitycznej i reaktora wraz z analizatorem masowym do detekcji produktów;
- zintegrowany reaktor chemiczny do przygotowania próbek w stanie reakcyjnym
- zintegrowany skaningowy mikroskop elektronowy do obserwacji morfologii i składu powierzchni aktywowanych próbek.
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje analizę chemiczną, ilościową i jakościową składu powierzchni materiałów w warunkach wysokiej próżni (od 2×10–11 mbar) oraz przy ciśnieniu do 5 mbar z dozowaniem wybranych gazów na podstawie pomiaru widm XPS.
Szeroki wybór dostępnych nośników próbek zapewnia przygotowanie systemu do pomiarów zarówno dla preparatów w formie monokryształów, blaszek i granulek, jak i proszków.
Przed właściwym pomiarem możliwa jest aktywacja termiczna preparatu w komorze preparacyjnej z manipulatorem czteroosiowym bądź chemiczna w wysokociśnieniowym reaktorze przepływowym (zestaw gwarantujący pracę z zastosowaniem do czterech różnych gazów reakcyjnych pod ciśnieniem do 1,6 MPa oraz do temperatury 920 K, z analizą gazowych produktów w kwadrupolowym spektrometrze masowym). Możliwa jest sprzężona obserwacja mikroskopowa SEM powierzchni materiałów w warunkach prowadzenia reakcji.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Pierwszy na Uniwersytecie Jagiellońskim patent europejski ze skutkiem jednolitym na terytorium 18 państw!
Informujemy, że 19 listopada został wydany pierwszy dla Uniwersytety Jagiellońskiego Certyfikat o przyznaniu efektu jednolitego dla patentu europejskiego (EP4324326).
Atomin 2.0 Day
Save the date! Zapraszamy 5 grudnia na spotkanie prezentujące interdyscyplinarne, analityczne i badawcze możliwości Uniwersytetu Jagiellońskiego!
W sprzedaży pojawił się produkt powstały na bazie technologii z UJ

Stworzona na Uniwersytecie Jagiellońskim technologia, która przed kilkoma laty została sprzedana spółce CHDE Polska SA, stała się podstawą do opracowania biokompatybilnych nanokapsułek, umożliwiających skuteczne dostarczanie do organizmu związków hydrofobowych. Za chronionym patentem wynalazkiem stoją prof. Szczepan Zapotoczny z Wydziału Chemii UJ i dr Joanna Szafraniec-Szczęsny z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM.

ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska