BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:

Fotokrystalografia to intensywnie rozwijająca się dziedzina badań strukturalnych, która polega na wyznaczaniu pełnej struktury trójwymiarowej z monokryształu w oparciu o metody dyfrakcji rentgenowskiej w momencie, gdy fotoaktywne komponenty monokryształu są w metastabilnym stanie wzbudzonym. Technika ta umożliwia bezpośredni i bardzo dokładny wgląd w strukturę stanów wzbudzonych.

Dyfraktometr do zastosowań fotokrystalograficznych jest komplementarny z wielofunkcyjną platformą do pomiarów przewodnictwa elektrycznego, transportu ciepła oraz właściwości magnetycznych oraz magnetometrem SQUID.
Te urządzenia są wykorzystywane w nowatorskich badaniach fotomagnetyzmu związków molekularnych, umożliwiając zebranie danych strukturalnych, magnetycznych, dyfrakcyjnych i spektroskopowych dla badanych układów w stanie wzbudzonym. Pozwala to na uzyskanie całościowego obrazu przemian strukturalnych i magnetycznych wywoływanych światłem widzialnym w związkach i opracowywanie foto-przełączników molekularnych, fotoaktywnych elementów pamięci magnetycznej oraz sensorów fotomagnetycznych, działających w temperaturach pokojowych lub bliskich tej temperatury.
aparatura:
Aparatura jest wyposażona w bardzo precyzyjny i trwały goniometr trzykołowy o geometrii ‘fixed-chi’, nowoczesne mikroźródło promieniowania rentgenowskiego (Mo) o bardzo dużej intensywności, bardzo czuły i szybki detektor powierzchniowy wykonany w technologii CPAD (Charge-integrating Pixel Array detector), umożliwiający zbieranie danych dyfrakcyjnych w trybie ‘shutter-less’ z częstotliwością 70 Hz, kriostat typu ‘open flow’, umożliwiający pomiary w zakresie od 80 do 500 K oraz zestaw diod laserujących do naświetlania kryształów w zakresie UV-vis (zestaw diod oraz odpowiednie kontrolery znajdują się obecnie na wyposażeniu laboratorium).
usługi:
Oferta badań komercyjnych dotyczy standardowych pomiarów strukturalnych metodą dyfrakcji rentgenowskiej na monokryształach w zakresie 80-500 K, wyznaczania parametrów komórki elementarnej, wyznaczania orientacji monokryształu, rozwiązania i udokładnienia struktury krystalicznej, pomiarów fotokrystalograficznych.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Pierwszy na Uniwersytecie Jagiellońskim patent europejski ze skutkiem jednolitym na terytorium 18 państw!
Informujemy, że 19 listopada został wydany pierwszy dla Uniwersytety Jagiellońskiego Certyfikat o przyznaniu efektu jednolitego dla patentu europejskiego (EP4324326).
Atomin 2.0 Day
Save the date! Zapraszamy 5 grudnia na spotkanie prezentujące interdyscyplinarne, analityczne i badawcze możliwości Uniwersytetu Jagiellońskiego!
W sprzedaży pojawił się produkt powstały na bazie technologii z UJ

Stworzona na Uniwersytecie Jagiellońskim technologia, która przed kilkoma laty została sprzedana spółce CHDE Polska SA, stała się podstawą do opracowania biokompatybilnych nanokapsułek, umożliwiających skuteczne dostarczanie do organizmu związków hydrofobowych. Za chronionym patentem wynalazkiem stoją prof. Szczepan Zapotoczny z Wydziału Chemii UJ i dr Joanna Szafraniec-Szczęsny z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM.

ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska