BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rozbudowany układ PPMS
numer oferty: 107
tematyka badań:
Rozbudowana aparatura do pomiarów transportowych i ciepła właściwego oraz badania własności magneto-transportowych i kalorymetrycznych w bardzo niskich temperaturach (Physical Property Measurement System (PPMS) Quantum Design)
aparatura:
Układ PPMS pracujący w unikalnym zakresie temperatur (0,35-400 K) i pól magnetycznych do 90 kOe, rozbudowany o moduł pozwalający na pomiary magnetyzacji, tzw. insertu. Przy zastosowaniu techniki pomiaru typu lock-in osiągalny poziom szumu wynosi 6,0∙10–7 emu w 300 K. Przy czasie uśredniania na poziomie jednej sekundy, insert pozwala na szybkie, precyzyjne pomiary (możliwe pomiary w trybie przemiatania polem i temperaturą). Dołączony do aparatu zestaw standardowych uchwytów na próbkę pozwala na pomiary dla dużego zakresu wielkości i morfologii próbek, takich jak: małe monokryształy, cienkie warstwy (orientowane wzdłuż i w poprzek kierunku pola), spiekane próbki polikrystaliczne i próbki proszkowe. Przystawka do pomiarów AC (magnetyzacji zmiennoprądowej) pozwala na pomiary z maksymalną czułością 1,0∙10–8 emu (w 10 kHz).
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje pomiary magnetyzacji stało- i zmiennoprądowej w zakresie stałego pola magnetycznego do 9 T i częstotliwości zmiennego pola magnetycznego do 10 000 Hz dla próbek proszkowych, krystalicznych, ceramicznych, a także w formie cienkich warstw (możliwe pomiary w zależności od orientacji warstwy względem przyłożonego pola magnetycznego). Pełna, ekspercka charakterystyka właściwości magnetycznych materiałów.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: Katarzyna Małek-Ziętek
telefon: +48 519 307 961
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Big Pharma Day 2024: Drug discovery… i co dalej?
We wrześniu Centrum Transferu Technologii CITTRU organizuje czwartą edycję wydarzenia dla naukowców pracujących w obszarach okołolekowych.
Na UJ opracowano nową, oszczędną metodę galwanizacji
Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano nową metodę cienkowarstwowego powlekania materiałów w drodze elektrolitycznej w sposób przypominający drukowanie. Innowację można wdrożyć w skali przemysłowej. Co ważne, jej stosowanie wymaga minimalnych ilości materiałów chemicznych, a dodatkowo jej właściwości mogą przyczynić się do szybszego rozwoju organicznych ogniw solarnych III generacji. Nową metodą można pokrywać różnego typu materiały warstwami o grubości liczonej w nanometrach.
Na UJ powstały prekursory do produkcji molekularnych magnesów
Na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowano uniwersalną metodę, na bazie której można tworzyć szeroki wachlarz molekularnych, miękkich materiałów magnetycznych. W odróżnieniu od dotychczas stosowanych na świecie technologii, związki uzyskane metodą opracowaną w UJ są odporne na wysokie temperatury, co zwiększa potencjał ich stosowania w różnych sektorach przemysłu.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska