BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Spektrometr łączy możliwości precyzyjnej wizualizacji powierzchni i badań objętościowych dzięki unikatowej technologii SORS (Spatially Offset Raman Spectroscopy) oraz badań w zakresie niskich częstości. System będzie posiadał unikalną możliwość pełnej charakterystyki badanych materiałów jednocześnie dla pomiarów Ramana (w zakresie do 1,7 μm) i fotoluminescencji do 9000 cm–1, co otwiera niedostępne do tej pory możliwości analityczne, tworząc dodatkowy potencjał możliwych analiz i prac badawczo-rozwojowych zarówno dla lokalnych jednostek badawczych, jak i potencjalnych kontrahentów przemysłowych. Hybrydowość systemu pozwala na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych badających właściwości fizyko-chemicznie, wytrzymałościowe oraz temperaturowe materiałów dzięki unikatowej technologii ciągłego śledzenia ogniska na powierzchni skanowanej próbki w trybie rzeczywistym.
aparatura:
Hybrydowy system ramanowski z mikroskopem do badań konfokalnych w odbiciu i transmisji o rozdzielczości przestrzennej 50 nm i spektralnej <0.5 cm–1 z podwójnym układ detekcji, umożliwiający ultraszybkie pomiary detektor CCD (do 1400 widm/s) oraz szerokozakresowy liniowy detektor typu InGaAs do pomiarów ciągłych widm Ramana i fotoluminescencji.
Spektrometr charakteryzuje się zakresem spektralnym 200-1064 nm oraz oferuje możliwość pomiarów widm Ramana w bardzo szerokim zakresie 5-4000 cm–1 oraz fotoluminescencji w zakresie 130-9000 cm–1. Jest wyposażony w trzy lasery wzbudzające: 405, 532 i 1064 nm oraz umożliwiał dla nich wszystkich pomiary polaryzacyjne. Lasery posiadają 16 poziomów mocy z automatyczną regulacją parametrów wiązki oraz automatyczny, przestrajalny filtr umożliwiający odcięcie linii lasera na 5 cm–1 w obszarze Stokes i anty-Stokes.
Dodatkowo, system ciągłego śledzenia ogniska na powierzchni skanowanej próbki w trybie rzeczywistym ułatwia i przyspiesza automatyczne skanowanie próbek w dwóch różnych modach: 2D oraz 3D.
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje określanie dystrybucji w niestandardowym, porowatym materiale rozłożenia nanocząstek, znalezienie preferencji poprzez wizualizację 3D; określanie rozmieszczenia nanoczastek na powierzchni 2D i ich analiza statystyczna; określanie właściwości oraz specyfiki oddziaływań nanokompozytów polimerowych z cząstkami węglowymi; test proliferacji, tzn. określenie właściwości oraz specyfiki oddziaływań nanokompozytów polimerowych z modelowymi komórkami w przedstawieniu 2D, a także ich zakotwiczanie 3D; weryfikowanie właściwości materiałów pod kątem ich zastosowania w ochronie środowiska, do wychwytywania wybranych zanieczyszczeń.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Big Pharma Day 2024: Drug discovery… i co dalej?
We wrześniu Centrum Transferu Technologii CITTRU organizuje czwartą edycję wydarzenia dla naukowców pracujących w obszarach okołolekowych.
Na UJ opracowano nową, oszczędną metodę galwanizacji
Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano nową metodę cienkowarstwowego powlekania materiałów w drodze elektrolitycznej w sposób przypominający drukowanie. Innowację można wdrożyć w skali przemysłowej. Co ważne, jej stosowanie wymaga minimalnych ilości materiałów chemicznych, a dodatkowo jej właściwości mogą przyczynić się do szybszego rozwoju organicznych ogniw solarnych III generacji. Nową metodą można pokrywać różnego typu materiały warstwami o grubości liczonej w nanometrach.
Na UJ powstały prekursory do produkcji molekularnych magnesów
Na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowano uniwersalną metodę, na bazie której można tworzyć szeroki wachlarz molekularnych, miękkich materiałów magnetycznych. W odróżnieniu od dotychczas stosowanych na świecie technologii, związki uzyskane metodą opracowaną w UJ są odporne na wysokie temperatury, co zwiększa potencjał ich stosowania w różnych sektorach przemysłu.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska