BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Spektrometr łączy możliwości precyzyjnej wizualizacji powierzchni i badań objętościowych dzięki unikatowej technologii SORS (Spatially Offset Raman Spectroscopy) oraz badań w zakresie niskich częstości. System będzie posiadał unikalną możliwość pełnej charakterystyki badanych materiałów jednocześnie dla pomiarów Ramana (w zakresie do 1,7 μm) i fotoluminescencji do 9000 cm–1, co otwiera niedostępne do tej pory możliwości analityczne, tworząc dodatkowy potencjał możliwych analiz i prac badawczo-rozwojowych zarówno dla lokalnych jednostek badawczych, jak i potencjalnych kontrahentów przemysłowych. Hybrydowość systemu pozwala na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych badających właściwości fizyko-chemicznie, wytrzymałościowe oraz temperaturowe materiałów dzięki unikatowej technologii ciągłego śledzenia ogniska na powierzchni skanowanej próbki w trybie rzeczywistym.
aparatura:
Hybrydowy system ramanowski z mikroskopem do badań konfokalnych w odbiciu i transmisji o rozdzielczości przestrzennej 50 nm i spektralnej <0.5 cm–1 z podwójnym układ detekcji, umożliwiający ultraszybkie pomiary detektor CCD (do 1400 widm/s) oraz szerokozakresowy liniowy detektor typu InGaAs do pomiarów ciągłych widm Ramana i fotoluminescencji.
Spektrometr charakteryzuje się zakresem spektralnym 200-1064 nm oraz oferuje możliwość pomiarów widm Ramana w bardzo szerokim zakresie 5-4000 cm–1 oraz fotoluminescencji w zakresie 130-9000 cm–1. Jest wyposażony w trzy lasery wzbudzające: 405, 532 i 1064 nm oraz umożliwiał dla nich wszystkich pomiary polaryzacyjne. Lasery posiadają 16 poziomów mocy z automatyczną regulacją parametrów wiązki oraz automatyczny, przestrajalny filtr umożliwiający odcięcie linii lasera na 5 cm–1 w obszarze Stokes i anty-Stokes.
Dodatkowo, system ciągłego śledzenia ogniska na powierzchni skanowanej próbki w trybie rzeczywistym ułatwia i przyspiesza automatyczne skanowanie próbek w dwóch różnych modach: 2D oraz 3D.
usługi:
Oferta badań komercyjnych obejmuje określanie dystrybucji w niestandardowym, porowatym materiale rozłożenia nanocząstek, znalezienie preferencji poprzez wizualizację 3D; określanie rozmieszczenia nanoczastek na powierzchni 2D i ich analiza statystyczna; określanie właściwości oraz specyfiki oddziaływań nanokompozytów polimerowych z cząstkami węglowymi; test proliferacji, tzn. określenie właściwości oraz specyfiki oddziaływań nanokompozytów polimerowych z modelowymi komórkami w przedstawieniu 2D, a także ich zakotwiczanie 3D; weryfikowanie właściwości materiałów pod kątem ich zastosowania w ochronie środowiska, do wychwytywania wybranych zanieczyszczeń.
forma współpracy: usługi badawcze, prace zlecone cennikowe, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza, synteza, interpretacja

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
W sprzedaży pojawił się produkt powstały na bazie technologii z UJ

Stworzona na Uniwersytecie Jagiellońskim technologia, która przed kilkoma laty została sprzedana spółce CHDE Polska SA, stała się podstawą do opracowania biokompatybilnych nanokapsułek, umożliwiających skuteczne dostarczanie do organizmu związków hydrofobowych. Za chronionym patentem wynalazkiem stoją prof. Szczepan Zapotoczny z Wydziału Chemii UJ i dr Joanna Szafraniec-Szczęsny z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM.

Naukowcy UJ CM opracowali cząsteczkę, która może posłużyć w terapii chorób neurologicznych
Zespół prof. Krzysztofa Kamińskiego z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM opracował cząsteczkę o symbolu iQ-007, która zakończyła z sukcesem fazę rozwoju przedklinicznego w kierunku terapii padaczki lekoopornej. Obecnie prowadzone są prace pod kątem regulatorowym dopuszczającym cząsteczkę do pierwszej fazy badań klinicznych. Te zaplanowano na przyszły rok.
Big Pharma Day 2024: Drug discovery… i co dalej?
We wrześniu Centrum Transferu Technologii CITTRU organizuje czwartą edycję wydarzenia dla naukowców pracujących w obszarach okołolekowych.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska