BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań:
Mikroskop niskoenergetycznych elektronów (Low-Energy Electron Microscope, LEEM) pozwala na przekroczenie ograniczeń standardowej mikroskopii skaningowej i umożliwia badanie procesów dynamicznych zachodzących na powierzchniach półprzewodnikowych oraz metalicznych.

Badania dotyczą pomiarów dynamiki procesów zachodzących na powierzchniach metalicznych i półprzewodnikowych, w tym badań nad zmianami w morfologii, składzie chemicznym oraz krystalografii podczas działania gradientów chemicznych i fizycznych, m.in. podczas chłodzenia lub wygrzewania od temperatur ciekłego azotu do ponad 1000°C, podczas nanoszenia warstw metalicznych lub organicznych oraz wskutek oddziaływania z wiązką elektronową lub jonową lub badań nad degradacją warstw antykorozyjnych, aktywnych optycznie lub chemicznie.
aparatura:
Użycie niskoenergetycznych elektronów umożliwia prowadzenie pomiarów morfologii, krystalografii i właściwości elektronowych powierzchni ciał stałych, w skali nanometrowej, w warunkach próżni i w szerokim zakresie temperatur, od temperatury ciekłego azotu (LN2) do ponad 1000°C. Mikroskop jest wyposażony w źródło promieniowania UV umożliwiające pracę w trybie fotoemisyjnej mikroskopii/spektroskopii elektronowej (PEEM). Unikatową opcją jest dodatkowo analizator energii emitowanych z próbki elektronów, o rozdzielczości energetycznej poniżej 1 eV, pozwalający na uzyskiwanie informacji dotyczącej lateralnego składu chemicznego badanych powierzchni w trybie mikroskopii Augera. Układ jest wyposażony w układ naparowarek (wysoko i niskotemperaturowych) pozwalających na badanie procesów wzrostu cienkich warstw metalicznych i molekularnych.
usługi:
Usługi badania powierzchni materiałów metalicznych, półprzewodnikowych czy dielektryków mogą dotyczyć całej branży wytwarzania wszelakiego rodzaju powłok (antykorozyjnych, ochronnych, izolacyjnych, itp.).
Informacje dotyczące odpowiedzi powierzchni na takie czynniki jak temperatura, promieniowanie elektromagnetyczne czy oddziaływanie z atmosferą gazową są wymagane w przygotowywaniu nowych rozwiązań technologicznych dotyczących nowych materiałów oraz w doskonaleniu funkcjonalności dla obecnie używanych.

forma współpracy: usługi badawcze, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Naukowcy UJ CM opracowali cząsteczkę, która może posłużyć w terapii chorób neurologicznych
Zespół prof. Krzysztofa Kamińskiego z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM opracował cząsteczkę o symbolu iQ-007, która zakończyła z sukcesem fazę rozwoju przedklinicznego w kierunku terapii padaczki lekoopornej. Obecnie prowadzone są prace pod kątem regulatorowym dopuszczającym cząsteczkę do pierwszej fazy badań klinicznych. Te zaplanowano na przyszły rok.
Big Pharma Day 2024: Drug discovery… i co dalej?
We wrześniu Centrum Transferu Technologii CITTRU organizuje czwartą edycję wydarzenia dla naukowców pracujących w obszarach okołolekowych.
Na UJ opracowano nową, oszczędną metodę galwanizacji
Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano nową metodę cienkowarstwowego powlekania materiałów w drodze elektrolitycznej w sposób przypominający drukowanie. Innowację można wdrożyć w skali przemysłowej. Co ważne, jej stosowanie wymaga minimalnych ilości materiałów chemicznych, a dodatkowo jej właściwości mogą przyczynić się do szybszego rozwoju organicznych ogniw solarnych III generacji. Nową metodą można pokrywać różnego typu materiały warstwami o grubości liczonej w nanometrach.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska