BAZA USŁUG BADAWCZYCH
Uniwersytetu Jagiellońskiego
tematyka badań: Mikroskop niskoenergetycznych elektronów (Low-Energy Electron Microscope, LEEM) pozwala na przekroczenie ograniczeń standardowej mikroskopii skaningowej i umożliwia badanie procesów dynamicznych zachodzących na powierzchniach półprzewodnikowych oraz metalicznych.

Badania dotyczą pomiarów dynamiki procesów zachodzących na powierzchniach metalicznych i półprzewodnikowych, w tym badań nad zmianami w morfologii, składzie chemicznym oraz krystalografii podczas działania gradientów chemicznych i fizycznych, m.in. podczas chłodzenia lub wygrzewania od temperatur ciekłego azotu do ponad 1000°C, podczas nanoszenia warstw metalicznych lub organicznych oraz wskutek oddziaływania z wiązką elektronową lub jonową lub badań nad degradacją warstw antykorozyjnych, aktywnych optycznie lub chemicznie.
aparatura: Użycie niskoenergetycznych elektronów umożliwia prowadzenie pomiarów morfologii, krystalografii i właściwości elektronowych powierzchni ciał stałych, w skali nanometrowej, w warunkach próżni i w szerokim zakresie temperatur, od temperatury ciekłego azotu (LN2) do ponad 1000°C. Mikroskop jest wyposażony w źródło promieniowania UV umożliwiające pracę w trybie fotoemisyjnej mikroskopii/spektroskopii elektronowej (PEEM). Unikatową opcją jest dodatkowo analizator energii emitowanych z próbki elektronów, o rozdzielczości energetycznej poniżej 1 eV, pozwalający na uzyskiwanie informacji dotyczącej lateralnego składu chemicznego badanych powierzchni w trybie mikroskopii Augera. Układ jest wyposażony w układ naparowarek (wysoko i niskotemperaturowych) pozwalających na badanie procesów wzrostu cienkich warstw metalicznych i molekularnych.
usługi: Usługi mogą dotyczyć całej branży wytwarzania wszelakiego rodzaju powłok (antykorozyjnych, ochronnych, izolacyjnych, itp.).

Informacje dotyczące odpowiedzi powierzchni na takie czynniki jak temperatura, promieniowanie elektromagnetyczne czy oddziaływanie z atmosferą gazową są wymagane w przygotowywaniu nowych rozwiązań technologicznych dotyczących zarówno poszukiwania nowych materiałów, jak i doskonaleniu funkcjonalności dla obecnie używanych.

forma współpracy: usługi badawcze, konsorcjum, projekt, inne
rodzaj usług badawczych: pomiary, analiza, ekspertyza

informacja / kontakt broker Uniwersytetu Jagiellońskiego

imię i nazwisko: dr Paula Janus
telefon: 506 006 590
AKTUALNOŚCI
NAJNOWSZE INFORMACJE
Big Pharma Day 2024: Drug discovery… i co dalej?
We wrześniu Centrum Transferu Technologii CITTRU organizuje czwartą edycję wydarzenia dla naukowców pracujących w obszarach okołolekowych.
Na UJ opracowano nową, oszczędną metodę galwanizacji
Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano nową metodę cienkowarstwowego powlekania materiałów w drodze elektrolitycznej w sposób przypominający drukowanie. Innowację można wdrożyć w skali przemysłowej. Co ważne, jej stosowanie wymaga minimalnych ilości materiałów chemicznych, a dodatkowo jej właściwości mogą przyczynić się do szybszego rozwoju organicznych ogniw solarnych III generacji. Nową metodą można pokrywać różnego typu materiały warstwami o grubości liczonej w nanometrach.
Na UJ powstały prekursory do produkcji molekularnych magnesów
Na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowano uniwersalną metodę, na bazie której można tworzyć szeroki wachlarz molekularnych, miękkich materiałów magnetycznych. W odróżnieniu od dotychczas stosowanych na świecie technologii, związki uzyskane metodą opracowaną w UJ są odporne na wysokie temperatury, co zwiększa potencjał ich stosowania w różnych sektorach przemysłu.
ZESPÓŁ
NASI PRACOWNICY
PARTNERZY
Klaster Lifescience KrakówPACTTJagiellońskie Centrum Innowacji
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Centrum Transferu Technologii CITTRU
Uniwersytet Jagielloński
ul. Bobrzyńskiego 12,
30-348 Kraków

TELEFON:
+48 12 664 42 00
E-MAIL:
cittru@uj.edu.pl
Fundusze EuropejskieMNiSWInkubator InnowacyjnościUnia Europejska